Кошик
851 відгук
+380 (95) 668-00-69
+380 (68) 255-67-67
+380 (50) 526-73-77
м. Ковель, провулок В. Кияна, 9, Ковель, Україна
Магазин Оливкової Олії

Рапсова олія

    Рапсова олія на сьогодні набирає дуже великої популярності. Воно славиться своїми корисними властивостями й унікальним складом. Його справедливо називають «русською оливкою» за їх схожість і однакову калорійність.

     Як отримують олію з ріпаку? Для цього використовується насіння цієї рослини. Тільки добірні насіння йдуть на виробництво олії, яке отримують найчастіше способом холодного пресування. Що являє собою цей спосіб? Щоб отримати олію, культуру зазвичай нагрівають до дуже високих температур, які перевищують +100 градусів. Під вплив теплового оброблення основний інгредієнт починає виділяти олію, але біда — корисні властивості продукту миттєво втрачаються через вплив температури. Холодний віджим дає змогу уникнути цього, оскільки олива вичавлюють під впливом низьких температур. Зазвичай на температурі +27 градусів насіння починають виділяти олію і водночас зберігає корисні елементи. Для такого виробництва, правда, потрібна набагато більша кількість вихідного продукту. Тому олива, отримана в такий спосіб, цінується вище, і, відповідно, її вартість вища.

    Ще один важливий момент, який варто врахувати, перш ніж купити ріпакова олія — це спосіб його фільтрації. Найкраще, якщо олива буде нерафінованою — це означає, що після її отримання продукт мінімально відфільтрували, і в ньому збереглися корисні компоненти. На вигляд така олія часто може бути з осадом — ця гарна ознака, яка свідчить про якість продукту. Варто зазначити, що на нерафінованій олії не варто смажити продукти, оскільки рідкісна олія такого типу буває стійкою до впливу високих температур. Тому під час смаження олія може просто розтерти всі корисні властивості, які збереглися під час холодного пресування. Але це не обмежує можливості застосування олії з ріпаку.

    До речі, у своєму складі воно має лише 7% насичених жирних кислот, а більший об'єм (приблизно 61%) становлять корисні мононенасичені оливні кислоти (Омега-3, Омега-6, Омега-9). Таке зразкове співвідношення дає змогу рапсовій олії мати надзвичайні властивості:

  • сприяє правильній роботі серця та головного мозку;
  • насичує організм великою кількістю вітамінів А, E і D;
  • знижує загрозу розвитку ракових захворювань;
  • зменшує кількість HDL-холестерину в організмі людини;
  • запобігає розвитку рахіту в дітей;
  • сприяє поліпшенню зору;
  • підвищує імунітет;
  • має в собі велику кількість антиоксидантів.

Є нескладні правила, завдяки яким можна ріпакова олія купити за вигідною ціною і з високою якістю. Під час вибору цього продукту варто звернути увагу на:

  1. Колір олії. Зазвичай воно має бурштиновий колір і може бути дещо каламутним — це, як ми пам'ятаємо, є ознакою якості продукту.
  2. Тара. Щоб олія зберегла всі поживні властивості, вона має бути правильно та герметично упакована. Як же перевірити, що продукт є якісним? На цьому вкаже пляшка, у якій зберігається олія — вона має бути темною та стекленою. Це вбереже продукт від потрапляння сонячних променів і дасть змогу зберегти його користь.
  3. Дата виготовлення та термін зберігання. Багато хто впевнений, що олія схожа на вино, і чим довше воно настоюється, тим більше користі та смаку набуває. На жаль, це оману — якісна олія має бути куплена відразу після виготовлення. Якщо ж такої можливості немає, то потрібно хоча б стежити за тим, щоб воно було не більш ніж годової давності. Річ у тім, що згодом олія втрачає свою користь, навіть якщо вона упакована за всіма правилами. Так що перестрахуватися і перевірити терміни виготовлення не буде зайвим.
  4. Спосіб отримання — як ми вже з'ясували, найкращою олією буде нерафінований продукт, який отримують методом холодного пресування. Ця інформація має бути обов'язково вказана на пакованні.

     Зберігати олію можна впродовж місяця після того, як пляшка була відкрита. Чим раніше олія буде витрачена, тим вищий шанс, що вона принесе організму тільки користь.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner